Appartement in communie of met erfgenamen en condominium vergadering

De vergadering kan niet beslissen of het niet lijkt dat alle flatgebouwen regelmatig worden genoemd, sterker nog, de appartementen in communie hebben recht, laten we eens kijken wat...

Appartement in communie of met erfgenamen en condominium vergadering

Appartamento in comunione

De vergadering kan niet beslissen of niet blijkt dat alle flatgebouwen regelmatig zijn bijeengeroepen (art. 1136, zesde alinea, c.).
Wat gebeurt er voor die vastgoedeenheden die aan meer dan één persoon toebehoren?
De zaak is alles behalve zeldzaam; denk maar aan de appartementen die zijn gevallen in een erfenis of aan die in gemeenschap van goederen.
De vraag is niet onverschillig voor de doeleinden van samenstelling van de vergadering.

Overeenkomstig de eerste alinea vanart. 67 beschikbaar att. commerciële codein feite als een vloer of een gedeelte van de bouwvloer eigendom is van ongedeelde eigendom van meer dan één persoon, hebben zij slechts recht op één vertegenwoordiger in de vergadering, die door de betrokken mede-eigenaars wordt aangewezen; het falen van de president trekt door loting.
Dat gezegd hebbende, echter, de wet verduidelijkt niet één aspect:
het is verplicht om de oproeping naar alle mede-eigenaars te sturen van de vastgoedeenheid of is het voldoende om een ​​van hen voor iedereen te waarschuwen?
Op de vraag hij heeft de jurisprudentie op zowel verdienste als legitimiteit beantwoord.
De laatste in volgorde van tijd is er één zin van het Hof van Bari.
Volgens i rechters van dat kantoor Artikel. 67 van de disp. Att. Cod. Civ. - wie bepaalt dat als een vloer of een gedeelte van de bouwvloer voor meer dan één persoon eigendom is van een onverdeelde woning, zij slechts aanspraak kunnen maken op één vertegenwoordiger, de toestemming voor slechts één van de mede-eigenaars die onverdeeld zijn, het is noodzakelijk dat ze allemaal worden gewaarschuwd om aan te geven wie van hen hen zal vertegenwoordigen in de vergadering (zie Cassatie Verzonden nr. 7630 van 28.07.90).Bovendien moet worden opgemerkt dat het bewijs van de geldige bijeenroeping van een van de eigenaars voor onverdeelde doeleinden volstaat voor de regelmatigheid van de kennisgeving, mits er omstandigheden zijn die suggereren dat laatstgenoemde de andere mede-eigenaars van dezelfde oproeping op de hoogte heeft gebracht. (Ook Trib.Bari 1 juli 2010 n. 2422).

Appartamento in comunione e assemblea condominiale


Dus als Tizio en Caia zijn getrouwd en samenwonend de oproeping moet als normaal worden beschouwd, waarbij alleen de naam van een van de twee echtgenoten wordt vermeld.
De zaak is anders in het geval van mede-eigenaars die niet samenwonen:
in dergelijke omstandigheden zou voorzichtigheid vereisen dat zoveel mededelingen naar de woningen van elk van de belanghebbende partijen worden gestuurd; integendeel, de resolutie zou kunnen worden aangevochten wegens het niet-bijeenroepen van een van de belanghebbende partijen.
Eindelijk is het goed om te onthouden, dat het feit dat een van de condominiums niet in kennis is gesteld van de oproeping tot de vergadering van het condominium [...], de nietig te verklaren ontbinding van de condominiumresolutie inhoudt, die indien niet betwist binnen de termijn van dertig dagen waarin wordt voorzien door art. 1137, 3e alinea, c.c. - aflopend voor de appartementen afwezig in de communicatie en voor de afwijkende condominiums van de goedkeuring ervan - het is geldig en effectief jegens alle deelnemers in het condominium (Cass. SS.UU. n. 4806/05).



Video: