Facilitaties eerste huis en naakte eigendom: de verduidelijkingen van de Revenue Agency

Kun je profiteren van de eerste huisvoordelen als er een blote eigendom is van een ander pand? Vermijdt u het verlies van voordelen bij de aankoop van blote eigendom?

Facilitaties eerste huis en naakte eigendom: de verduidelijkingen van de Revenue Agency

Facilitatie eerste thuis als je al een blote eigendom hebt

Je kunt genieten van de concessies eerste thuis als in de dezelfde gemeente waar bevindt zich het huisobject dat je hebt gekocht blote eigendom op een ander eigendom?
Laten we eens kijken wat de belastingdienst zegt over het onderwerp.
Ja, in het bijzijn van alle vereiste wettelijke vereisten voor eerste huisfacilitering, is het bovengenoemde voordeel ook verschuldigd aan de koper die het blote eigendom heeft van een ander huis dat zich in dezelfde gemeente bevindt.
Voordat we tot de kern van de zaak komen, laten we eens kijken naar de eerste huisfaciliteiten en de voorwaarden voor toegang samenvatten.

Faciliteren van eerste woningaankoop: wat is en wat zijn de vereisten

Dit zijn die concessies verstrekt in het geval van aankoop van een huis waarmee u kunt betalen verlaagde belastingen op de koopakte. In het bijzonder kunnen de belastingregistratie, hypotheek, kadaster en BTW in beperkte vorm worden betaald, in aanwezigheid van bepaalde voorwaarden.

Eerste huis kortingen


De objectieve en subjectieve voorwaarden om te kunnen profiteren van de eerste huisfaciliteiten worden getoond in toelichting II-bis in artikel 1 van het Tarief, Deel I, gehecht aan de D.P.R. 131/1986. Opgemerkt wordt dat de aanwezigheid van de vereisten wettelijk verplicht moet zijn gedeclareerd in de koopakte op straffe van verval. Als het actief wordt verkregen via erfelijke opvolging de hiervoor genoemde verklaring moet bij afzonderlijke akte worden gedaan om aan de erfrechtverklaring te worden gehecht.
De eerste van de elementen waarmee rekening moet worden gehouden, is de natuur van het gebouw dat een advertentie moet zijn residentieel gebruik en niet van luxe.

Wat zijn de indicaties op de locatie van het te kopen pand?

  • moet zich op het grondgebied van gemeenschappelijk waarin de koper zijn eigendom heeft residentie;
  • zich bevinden op het grondgebied van de gemeente waar de koper zijn woonplaats zal vestigen binnen achttien maanden na de aankoop;
  • zich bevinden op het grondgebied van de gemeente waar de belastingbetaler de eigen activiteit, indien verschillend van degene waarin het zich bevindt (zelfs indien uitgevoerd zonder vergoeding, zoals bijvoorbeeld voor studie, vrijwillige of sportieve activiteiten);
  • zich bevinden op het grondgebied van de gemeente waar de klant is gevestigd of die de activiteit uitvoert overgebracht in het buitenland voor werkdoeleinden;
  • zich in een willekeurige gemeente in ItaliĆ« bevinden, als de koper een Italiaans staatsburger is emigrant in het buitenland;

Eerste aankoop van een huis


Ten slotte moet de koper verklaren dat hij niet de eigenaar is van de werkelijke rechten boven andere woonhuizen, met name met het oog op vereenvoudiging:

  • dat in de koopakte de koper verklaart dat hij dat niet is exclusieve houder of in gemeenschap met de echtgenoot van eigendomsrechten, vruchtgebruik, gebruik en verblijf van een ander woonhuis op het grondgebied van de gemeente waar het te kopen goed zich bevindt (letter b) van noot II-bis);
  • dat in de koopakte de koper verklaart dat hij dat niet is houder, zelfs niet voor quota's, ook in het regime van legale gemeenschap op het nationale grondgebied van eigendomsrechten, vruchtgebruik, gebruik, huisvesting en blote eigendom op een ander woonhuis gekocht door hetzelfde onderwerp of door de echtgenoot bij de eerste kortingen huis (letter c) van noot II-bis.

Uit het normatieve dictaat blijkt onmiddellijk het verschil tussen de letter b) waar het blote eigendom niet wordt genoemd en de letter c) die uitdrukkelijk verwijst naar de zaak waarin de belastingbetaler is naakte eigenaar van een ander eigendom gekochte met eerste kortingen naar huis. Zelfs de vertaalde handelingen van blote eigendom kunnen in feite plaatsvinden met de eerste huisbonus.
Hieruit volgt dat het belastingvoordeel geldt voor iedereen die eigenaar is van het recht om naakte eigendom te bezitten op een ander onroerend goed dat zich bevindt op het grondgebied van de gemeente waar het onroerend goed met de voordelen eerste huis, als de aankoop van de kale eigendom eerder heeft plaatsgevonden, zonder gebruik te maken van de versoepeling. Het blote eigendom is alleen een oorzaak voor belemmering van de eerste woningverstrekking als deze is verworven met gebruikmaking van de eerste huisbelastingsvoordelen.
De Revenue Agency, om de bereikte conclusie toe te lichten, specificeert dat de blote eigenaar niet heeft meer de bezit van het gebouw, in plaats van de vruchtgebruiker.
De koper kan de eigendom waarop hij de blote eigendom heeft niet gebruiken en heeft daarom het recht om de belastingvoordelen eerst thuis te genieten op een later gekochte woning, met zijn hoofdkantoor op hetzelfde gemeentelijke grondgebied.
De Belastingdienst benadrukt dat er belastingvoordelen bestaan, zelfs wanneer de koper het volledige eigendom samenbrengt, bijvoorbeeld wanneer de naakte huiseigenaar het vruchtgebruik terugkoopt.

Verbeurdverklaring van de eerste huisvoordelen en blote eigendom

Een ander aspect dat we hier behandelen, is gekoppeld aan verlies van de voordelen eerste huis en hoe het van invloed is op deaankoop van blote eigendom op een onbeweeglijk.
Laten we beginnen met te zeggen dat de belastingbetaler wie Venda de eerste thuis in de eerste vijf jaar van de daad zal kunnen houden de belastingvoordeel als ik binnenkom een jaar koop een nieuw huis.
Kan de aankoop van blote eigendom voldoende zijn voor het onderhoud van de eerste huisbonus?
De wet geeft geen specifieke indicatie over het concept van een nieuwe aankoop.
We zijn op zoek naar duidelijkheid scheppen over het onderwerp.
Het antwoord op deze vraag wordt gegeven door een recente bepaling van het Hof van Cassatie (zie verordening 17148/2018) volgens welke het concept van aankoop van een nieuw huis moet worden uitgevoerd binnen een jaar na de verkoop van het gesubsidieerde eigendom, moet in beperkende zin worden opgevat. Om uit te leggen, gaan we uit van het onderzoek van de zaak die door de rechters van het hooggerechtshof is behandeld.
De zaak heeft betrekking op een belastingbetaler die na de eerste woning het blote eigendom van een appartement in het volgende jaar had gekocht, en daarbij de eerder genoten uitkering handhaafde. De belastingautoriteiten eisten van de belastingbetaler de toepassing van de gewone regeling en de bijbehorende boetes wegens niet-naleving van de wet.
Het verhaal kwam aldus onder de aandacht van het Hof van Cassatie volgens welke, verwijzend naar de wetgeving betreffende de uitkeringen bij de eerste woning (aantekening II-bis in artikel 1 van het aan presidentieel besluit 131/1986 gehechte tarief) het is niet aan hem l 'facilitering als de belastingbetaler opbrengsten het huis gekocht met belastingvoordelen, eerste dat zijn ze vijf dagen zijn verstreken jaar vanaf de datum van de gefaciliteerde aankoop.
Het voordeel wordt echter niet verminderd als, door een jaar uit de verkoop kocht de belastingbetaler een ander onroerend goed voorgenomen naar hoofdgebouw.
Dit is precies het aspect dat moet worden benadrukt waarop de rechters van legitimiteit hebben gefocust.

Eerste thuisvoordelen


Volgens het hooggerechtshof, de wet, om decadentie te voorkomen, voorziet in verschillende voorwaarden met betrekking tot tweede eigendom aangeschaft. De laatste moet worden gebruikt voor hoofdgebouw, vereiste niet vereist bij de eerste aankoop; daarom is het voor het onderhoud van de facilitatie niet voldoende om het woonhuis over te dragen aan de gemeente waar het gebouw zich bevindt.
De bedoeling van de wetgever is duidelijk dat van vermijd speculatieve doeleinden.
Volgens het Hof van Cassatie moet de tweede aankoop van onroerend goed specifieke kenmerken hebben om te voorkomen dat belastingvoordelen worden verbeurd.
Het moet vormen toepasselijke titel toestaan gebruik en genot van het gebouw, in via overstroming en exclusieve recht en dit gebeurt niet in het geval van de aankoop van blote eigendom, vruchtgebruik en gebruik.
Hieruit volgt dat, zoals het Hof van Cassatie heeft verklaard:

Het verbeuren van de eerste huisbijslag voor het feit dat de belastingplichtige voor akte onder bezwarende titel of kosteloos de met dezelfde faciliteit gekochte goederen heeft overgedragen vĆ³Ć³r het verstrijken van de termijn van vijf jaar vanaf de datum van aankoop, wordt niet vermeden indien, binnen een jaar na Vervreemding van het onroerend goed gekocht met deze faciliteit, ga verder met de aankoop van de blote eigendom van een ander eigendom. Verordening 17148/2018

Daarom wordt geconcludeerd dat in geval van cessie van het gefaciliteerde gebouw infraquinquennale, de aankoop van blote eigendom het staat het niet toe om de verbeurdverklaring van het belastingvoordeel te voorkomen.



Video: