Huur: de verhuurder kan het contract overdragen zonder toestemming van de huurder

De toestemming van de huurder is niet vereist voor de overdracht van het huurcontract door de verhuurder. De Cassatie zegt dit met een recente uitspraak

Huur: de verhuurder kan het contract overdragen zonder toestemming van de huurder

Verkoop van de huurovereenkomst

In geval van beding van een contract van huurcontract de huiseigenaar kan het contract afstaan, zelfs als het dirigent doe het oppositie?
Ja, het is legaal om de huurder de eenzijdige wil van de verhuurder op te leggen om het contract over te dragen aan een andere persoon.
In dit geval is het niet nodig de toestemming van de huurder die daarom geen gereedschap heeft om de verkoop te voorkomen.
In feite is het Hof van Cassatie van mening dat de positie van de huurder, in het geval van vervanging van de ene verhuurder naar de andere, ondergaat hij geen verandering, omdat hij onverschillig staat tegenover degene aan wie de huur moet worden betaald. Dit wordt ondersteund door de uitspraak van het Hooggerechtshof over het onderwerp met de recente zin nr. 18536 van de laatste 13/07/2018.

Huur contractopdracht


In het specifieke geval dat aanleiding gaf tot de zin, kunnen we het rechtsbeginsel dat ten grondslag ligt aan de beslissing beter uitleggen.
De verhuurder van een woning had de huurovereenkomst aan zijn vrouw verkocht en daaropvolgende schriftelijke communicatie aan de huurder gegeven.
Laatstgenoemde had, in reactie op wat hem werd gemeld, geweigerd om de vergoeding te betalen aan de persoon die was aangewezen als de nieuwe huisbaas.
Daaropvolgend bevel van de nieuwe houder van het contract en daaropvolgend verzet tegen hetzelfde door de huurder, kwam de zaak voor het Hof van Cassatie dat aldus verklaarde: in het algemeen, op basis van artikel 1406 van het Burgerlijk Wetboek, elk een partij kan een derde partij vervangen in de relaties die voortvloeien uit een contract met bijbehorende services, als deze nog niet zijn uitgevoerd, op voorwaarde dat de andere partij dit toestaat. Deze regel is een uitzondering in termen van een leasecontract als de verhuurder niet langer het contract verkoopt.
Als het artikel 1594 van het Burgerlijk Wetboek bevestigt dat voor de cessie van de dirigent is noodzakelijk toestemming van de kant van de verhuurder wordt dezelfde conclusie niet bereikt als de verhuurder van identiteit verandert. Volgens het Hof van Cassatie is deze beperking niet van toepassing op de verhuurder.
Waarom? Als de figuur van de dirigent binnen de contractuele relatie wordt overwogen determinant en het is zeker niet onverschillig voor de verhuurder de aanwezigheid van een andere huurder toegelaten om zijn eigendom te genieten, in geval van verandering van de verhuurder geen toestemming moet de huurder voor wie het is onverschillig de persoon van de verhuurder. Hij is echter verplicht de leasebetalingen aan de nieuwe verhuurder te betalen vanaf de datum van ontvangst van de mededeling van de overdracht.
In dit geval wordt alleen maar bereikt cessie de credit (de betaling van de vergoeding) die, volgens de bepalingen van artikel 1260 van het Burgerlijk Wetboek, ook kan worden overgedragen zonder toestemming van de schuldenaar.



Video: Eerste sociale huurwoningen van gemeente Assen opgeleverd: 'We zijn zo blij met de woning'